Nowoczesne Lasery do naszych zabiegów
to specjalistyczny sprzęt najnowszej generacji

Usuwanie Tatuaży Laserem

Nowoczesna Technologia gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność

Kiedyś jedyną metodą pozbycia się niechcianego tatuażu było jego chirurgiczne wycięcie. Niestety metoda ta łączyła się z powstaniem trwałych i widocznych blizn. Na szczęście z pomocą przychodzi współczesna technologia. Usuwanie tatuaży laserem jest bezpieczne i najbardziej skuteczne.

Obecnie tatuaże profesjonalne, nieprofesjonajne, kosmetyczne np. makijaż permanentny oraz powstałe w wyniku zabrudzenia podczas wypadku czy zranienia można usunąć za pomocą lasera. Laserowe usuwanie tatuażu jest bezpieczniejsze i bardziej efektywne niż metody tradycyjne.

Laser eliminuje ryzyko infekcji, które jest dość wysokie przy metodach tradycyjnych oraz co jest niezwykle ważne, zmniejsza do minimum możliwość powstania blizn w porównaniu z metodami tradycyjnymi.

Usunięcie barwnika ze skóry jest możliwe za pomocą różnych systemów laserowych. Do obecnego standardu należą przede wszystkim lasery Picosekundowev i z tzw. Q-switch-em dają bardzo krótki impuls o dużej energii. Warstwa skóry, w której umieszczony jest barwnik, absorbuje światło emitowane przez laser.

Pod wpływem działania wysokoenergetycznych impulsów pigment oraz komórki w których się on znajduje ulegają zniszczeniu, a następnie są wchłaniane przez układ odpornościowy organizmu.

Laser skutecznie usuwa tatuaże wykonane czarnym lub ciemnoniebieskim barwnikiem oraz niektóre odcienie czerwonego. Odcienie trudne do usunięcia to pomarańczowy, żółty, różowy oraz kolory pastelowe.

Zastosowanie najnowszego lasera

Nowoczesna Technologia gwarantuje bezpieczeństwo i skuteczność

Wykazuje również dużą moc promieniowania oraz gęstość energii. Istnieją różne rodzaje laserów, a także różnorodne ich klasyfikacje. Istnieje więc podział ze względu na emitowaną długość fali (a co za tym idzie zakres emitowanego światła), moc, czy też środka czynnego.

Lasery mają bardzo szerokie zastosowanie w dzisiejszym świecie w wielu dziedzinach, między innymi w elektronice, technologii wojskowej, czy też medycynie.

Podstawową metodą wykorzystywaną w tym celu jest zabieg z użyciem lasera. Szczególnie skutecznym ich rodzajem do uzyskania oczekiwanego efektu są tak zwane lasery pico i nanosekundowe, posiadające tak zwaną funkcję Q-Switched.

Dzięki tej technologii możliwe jest generowanie z bardzo wysoką częstotliwością impulsów o bardzo wysokiej energii. Fale dźwiękowe powodują tak zwane fotoakustyczne rozbicie barwnika. Następnie powstałe w ten sposób cząsteczki są na drodze fizjologicznych procesów są eliminowane z organizmu.

Duża częstotliwość fali prowadzi do znacznego zwiększenia bezpieczeństwa zabiegu i zmniejszenia nasilenia działań niepożądanych. Dla porównania, wcześniej stosowane lasery milisekundowe, charakteryzujące się dużo mniejszą częstotliwością fali (dla porównania jedna milisekunda to 0,001 sekundy, a jedna nanosekunda to 0,000000001 sekundy), powodowały uszkodzenia termiczne skóry, a w rezultacie powstawanie oszpecających blizn. Wykorzystanie laserów pico i  nanosekundowych zmniejsza ryzyko tego typu powikłań.

*Zdjęcie przedstawia efekty u konkretnego klienta. Uzyskanie efektów przedstawionych na zdjęciu nie zawsze może być możliwe w przypadku każdego klienta. Efekty  zabiegu mogą się różnic w zależności od indywidualnych cech, liczby zabiegów, kondycji skóry, stosowania się do zaleceń pozabiegowych.

  • usuwanie tatuaży nowy sacz
  • kosmetyczka nowy sacz
  • Usuwanie Tatuaży w Nowym Sączu